Vishay General Semiconductor - Diodes Division VSKJ320-12
Numero parte
VSKJ320-12
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
3-MAGN-A-PAK™
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.VSKJ320-12.pdf
Descrizione
DIODE MODULE 1.2KV 320A MAGNAPAK
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order VSKJ320-12 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the VSKJ320-12 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VSKJ320-12?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VSKJ320-12.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as VSKJ320-12 pin diagram, VSKJ320-12 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
DiodeType Standard Standard Standard Standard Standard
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V 1200 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 320A 320A 320A 320A 320A
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If - - - - -
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 50 mA @ 1200 V 50 mA @ 1200 V 50 mA @ 1200 V 50 mA @ 1200 V 50 mA @ 1200 V