Vishay General Semiconductor - Diodes Division VS-SD1100C22C
Numero parte
VS-SD1100C22C
Produttore
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Einzeldioden
Imballaggio
DO-200AA, A-PUK
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.VS-SD1100C22C.pdf
Descrizione
DIODE GP 2.2KV 1100A B43 PUK
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order VS-SD1100C22C on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the VS-SD1100C22C price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of VS-SD1100C22C?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of VS-SD1100C22C.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series
RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS RoHS
Speed Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io) Standard Recovery >500ns, > 200mA (Io)
Diode Type Standard Standard Standard Standard Standard
Part Status Active Active Active Active Active
Mounting Type Stud Mount Stud Mount Stud Mount Stud Mount Stud Mount
Capacitance @ Vr, F - - - - -
Reverse Recovery Time (trr) - - - - -
Current - Reverse Leakage @ Vr - - - - -
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 2200 V 2200 V 2200 V 2200 V 2200 V
Current - Average Rectified (Io) 1100A 1100A 1100A 1100A 1100A
Operating Temperature -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C -40°C ~ 150°C
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.44 V @ 1500 A 1.44 V @ 1500 A 1.44 V @ 1500 A 1.44 V @ 1500 A 1.44 V @ 1500 A