VS-T70HFL40S02.pdf
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | |||||
| RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS | RoHS |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Diode Type | Standard | Standard | Standard | Standard | Standard |
| Part Status | Active | Active | Active | Active | Active |
| Mounting Type | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount | Chassis Mount |
| Capacitance @ Vr, F | - | - | - | - | - |
| Reverse Recovery Time (trr) | 200 ns | 200 ns | 200 ns | 200 ns | 200 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 µA @ 400 V | 100 µA @ 400 V | 100 µA @ 400 V | 100 µA @ 400 V | 100 µA @ 400 V |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V | 400 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 70A | 70A | 70A | 70A | 70A |