WKO471MCPBLAKR.pdf
| Immagine |
| Package/Case | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc | Radial, Disc |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | WKO | WKO | WKO | WKO | WKO |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 470 pF | 470 pF | 470 pF | 470 pF | 470 pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 440VAC | 440VAC | 440VAC | 440VAC | 440VAC |
| TemperatureCoefficient | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) | Y5U (E) |
| Features | - | - | - | - | - |
| Ratings | X1, Y2 | X1, Y2 | X1, Y2 | X1, Y2 | X1, Y2 |
| Applications | Safety | Safety | Safety | Safety | Safety |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| MountingType | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole | Through Hole |
| Size/Dimension | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) | 0.315 Dia (8.00mm) |
| Height-Seated(Max) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) | 0.433 (11.00mm) |
| Thickness(Max) | - | - | - | - | - |
| LeadSpacing | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) | 0.295 (7.50mm) |