YR1B2K32CC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of YR1B2K32CC.
| Resistance | 2.32 kOhms | 2.32 kOhms | 2.32 kOhms | 2.32 kOhms | 2.32 kOhms |
| Tolerance | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% | ±0.1% |
| Power(Watts) | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W | 0.25W, 1/4W |
| Composition | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film | Metal Film |
| Features | - | - | - | - | - |
| TemperatureCoefficient | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C | ±15ppm/°C |
| Size/Dimension | Axial | Axial | Axial | Axial | Axial |
| Height-Seated(Max) | 0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm) | 0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm) | 0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm) | 0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm) | 0.091 Dia x 0.248 L (2.30mm x 6.30mm) |