ZXTP25015DFHTA.pdf
| Immagine |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| TransistorType | PNP | PNP | PNP | PNP | PNP |
| Current-Collector(Ic)(Max) | 4 A | 4 A | 4 A | 4 A | 4 A |
| Voltage-CollectorEmitterBreakdown(Max) | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V | 15 V |
| VceSaturation(Max)@IbIc | 220mV @ 500mA, 5A | 220mV @ 500mA, 5A | 220mV @ 500mA, 5A | 220mV @ 500mA, 5A | 220mV @ 500mA, 5A |
| DCCurrentGain(hFE)(Min)@IcVce | 300 @ 10mA, 2V | 300 @ 10mA, 2V | 300 @ 10mA, 2V | 300 @ 10mA, 2V | 300 @ 10mA, 2V |
| Power-Max | 1.25 W | 1.25 W | 1.25 W | 1.25 W | 1.25 W |
| Frequency-Transition | 295MHz | 295MHz | 295MHz | 295MHz | 295MHz |