c3controls 280-D20N2XC
Numero parte
280-D20N2XC
Produttore
c3controls
Categoria:
Schütze (elektromechanisch)
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.280-D20N2XC.pdf
Descrizione
2 Pole, 20A, 24V AC (50/60 Hz)
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 280-D20N2XC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 280-D20N2XC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 280-D20N2XC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 280-D20N2XC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine 280-D50N3XE 280-D50N3XAD 280-D50N3XC 280-D20N2XAD 280-D20N2XC
Numero parte 280-D50N3XE 280-D50N3XAD 280-D50N3XC 280-D20N2XAD 280-D20N2XC
Produttore c3controls c3controls c3controls c3controls c3controls
Packaging Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB) Tape & Box (TB)
Series 280 280 280 280 280
ProductStatus Active Active Active Active Active
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
CoilVoltage 24VAC 24VAC 24VAC 24VAC 24VAC
ContactRating(Current) 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A
SwitchingVoltage 277VAC - Max 277VAC - Max 277VAC - Max 277VAC - Max 277VAC - Max
TerminationStyle Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm) Screw Terminal, Quick Connect - 0.250 (6.3mm)
OperatingTemperature -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C -40°C ~ 65°C
MustOperateVoltage 18 VAC 18 VAC 18 VAC 18 VAC 18 VAC