Honeywell Sensing and Productivity Solutions 308NPC50K
Numero parte
308NPC50K
Produttore
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Categoria:
Drehpotentiometer, Regelwiderstände
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.308NPC50K.pdf
Descrizione
POT 50K OHM 1/2W PLASTIC LINEAR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 308NPC50K on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 308NPC50K price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 308NPC50K?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 308NPC50K.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 308NPC50K pin diagram, 308NPC50K datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine 308NPC100K 308NPC50K 308NPC1K 308NPC500 308NPC100
Numero parte 308NPC100K 308NPC50K 308NPC1K 308NPC500 308NPC100
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 308NPC 308NPC 308NPC 308NPC 308NPC
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Resistance(Ohms) 50k 50k 50k 50k 50k
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
BuiltinSwitch None None None None None
NumberofTurns 1 1 1 1 1
Features - - - - -
Taper Linear Linear Linear Linear Linear
NumberofGangs 1 1 1 1 1
AdjustmentType Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment Side Adjustment
TemperatureCoefficient - - - - -
Rotation 295° 295° 295° 295° 295°
TerminationStyle PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins PC Pins
ActuatorType Slotted Slotted Slotted Slotted Slotted
ActuatorLength 0.750 (19.05mm) 0.750 (19.05mm) 0.750 (19.05mm) 0.750 (19.05mm) 0.750 (19.05mm)
ActuatorDiameter 0.125 (3.18mm) 0.125 (3.18mm) 0.125 (3.18mm) 0.125 (3.18mm) 0.125 (3.18mm)