Bourns Inc. 9220-28-RC
Numero parte
9220-28-RC
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Axial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.9220-28-RC.pdf
Descrizione
FIXED IND 1MH 78MA 16.5 OHM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order 9220-28-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the 9220-28-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 9220-28-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of 9220-28-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as 9220-28-RC pin diagram, 9220-28-RC datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine 9220-28-RC 9220-00-RC 9220-04-RC 9220-06-RC 9220-10-RC
Numero parte 9220-28-RC 9220-00-RC 9220-04-RC 9220-06-RC 9220-10-RC
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series 9220 9220 9220 9220 9220
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH 1 mH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) 78 mA 78 mA 78 mA 78 mA 78 mA
Current-Saturation(Isat) - - - - -
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 16.5Ohm Max 16.5Ohm Max 16.5Ohm Max 16.5Ohm Max 16.5Ohm Max
Q@Freq 60 @ 7.9MHz 60 @ 7.9MHz 60 @ 7.9MHz 60 @ 7.9MHz 60 @ 7.9MHz
Frequency-SelfResonant 2.8MHz 2.8MHz 2.8MHz 2.8MHz 2.8MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
InductanceFrequency-Test 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz 7.9 MHz