CIT Relay and Switch A102CS12VDC
Numero parte
A102CS12VDC
Produttore
CIT Relay and Switch
Categoria:
Kfz-Relais
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.A102CS12VDC.pdf
Descrizione
DUAL PACKAGE RELAY AUTOMOTIVE 30
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order A102CS12VDC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the A102CS12VDC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of A102CS12VDC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of A102CS12VDC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine A102CS12VDC A101CS12VDC A101AS12VDC A102CS24VDC A101AS24VDC
Numero parte A102CS12VDC A101CS12VDC A101AS12VDC A102CS24VDC A101AS24VDC
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series A10 A10 A10 A10 A10
ProductStatus Active Active Active Active Active
CoilType Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching Non Latching
CoilCurrent 47.2 mA 47.2 mA 47.2 mA 47.2 mA 47.2 mA
CoilVoltage 12VDC 12VDC 12VDC 12VDC 12VDC
ContactForm DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C) DPDT (2 Form C)
ContactRating(Current) 30 A 30 A 30 A 30 A 30 A
SwitchingVoltage 28VDC - Max 28VDC - Max 28VDC - Max 28VDC - Max 28VDC - Max
MustOperateVoltage 8.4 VDC 8.4 VDC 8.4 VDC 8.4 VDC 8.4 VDC
MustReleaseVoltage 1.2 VDC 1.2 VDC 1.2 VDC 1.2 VDC 1.2 VDC