Microchip Technology APT106N60B2C6
Numero parte
APT106N60B2C6
Produttore
Microchip Technology
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
T-MAX™ [B2]
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.APT106N60B2C6.pdf
Descrizione
MOSFET N-CH 600V 106A T-MAX
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order APT106N60B2C6 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the APT106N60B2C6 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of APT106N60B2C6?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of APT106N60B2C6.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine APT106N60B2C6 APT38N60BC6 APT53N60BC6 APT77N60BC6 APT77N60SC6/TR
Numero parte APT106N60B2C6 APT38N60BC6 APT53N60BC6 APT77N60BC6 APT77N60SC6/TR
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series CoolMOS™ CoolMOS™ CoolMOS™ CoolMOS™ CoolMOS™
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 106A (Tc) 106A (Tc) 106A (Tc) 106A (Tc) 106A (Tc)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 10V 10V 10V 10V 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 35mOhm @ 53A, 10V 35mOhm @ 53A, 10V 35mOhm @ 53A, 10V 35mOhm @ 53A, 10V 35mOhm @ 53A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 3.5V @ 3.4mA 3.5V @ 3.4mA 3.5V @ 3.4mA 3.5V @ 3.4mA 3.5V @ 3.4mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 308 nC @ 10 V 308 nC @ 10 V 308 nC @ 10 V 308 nC @ 10 V 308 nC @ 10 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 8390 pF @ 25 V 8390 pF @ 25 V 8390 pF @ 25 V 8390 pF @ 25 V 8390 pF @ 25 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 833W (Tc) 833W (Tc) 833W (Tc) 833W (Tc) 833W (Tc)