Rohm Semiconductor BAS40-05HMFHT116
Numero parte
BAS40-05HMFHT116
Produttore
Rohm Semiconductor
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BAS40-05HMFHT116.pdf
Descrizione
DIODE ARRAY SCHOT 40V 120MA SSD3
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BAS40-05HMFHT116 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BAS40-05HMFHT116 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BAS40-05HMFHT116?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RB481Y-40FHT2R BAS40-04HMFHT116 BAS40-05HMFHT116 BAT54AHMFHT116 RB480Y-90FHT2R
Numero parte RB481Y-40FHT2R BAS40-04HMFHT116 BAS40-05HMFHT116 BAT54AHMFHT116 RB480Y-90FHT2R
DiodeType Schottky Schottky Schottky Schottky Schottky
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 40 V 40 V 40 V 40 V 40 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 120mA (DC) 120mA (DC) 120mA (DC) 120mA (DC) 120mA (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA 1 V @ 40 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
ReverseRecoveryTime(trr) - - - - -
Current-ReverseLeakage@Vr 10 µA @ 40 V 10 µA @ 40 V 10 µA @ 40 V 10 µA @ 40 V 10 µA @ 40 V
OperatingTemperature-Junction 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max) 150°C (Max)