WeEn Semiconductors BT131-600,412
Numero parte
BT131-600,412
Produttore
WeEn Semiconductors
Categoria:
Thyristoren – TRIACs
Imballaggio
TO-226-3, TO-92-3 (TO-226AA) Formed Leads
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BT131-600,412.pdf
Descrizione
TRIAC SENS GATE 600V 1A TO92-3
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BT131-600,412 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BT131-600,412 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BT131-600,412?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BT131-600,412.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine Z0103MN0,135 Z0103NN,135 BT136S-600D,118 MAC97A8,412 BT131-600,412
Numero parte Z0103MN0,135 Z0103NN,135 BT136S-600D,118 MAC97A8,412 BT131-600,412
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-OffState 600 V 600 V 600 V 600 V 600 V
Current-OnState(It(RMS))(Max) 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) 1.5 V 1.5 V 1.5 V 1.5 V 1.5 V
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) 12.5A, 13.8A 12.5A, 13.8A 12.5A, 13.8A 12.5A, 13.8A 12.5A, 13.8A
Current-GateTrigger(Igt)(Max) 3 mA 3 mA 3 mA 3 mA 3 mA
Current-Hold(Ih)(Max) 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA 5 mA
Configuration Single Single Single Single Single
OperatingTemperature 125°C (TJ) 125°C (TJ) 125°C (TJ) 125°C (TJ) 125°C (TJ)