Autonics BWC40-12H
Numero parte
BWC40-12H
Produttore
Autonics
Categoria:
Bewegungssensoren – Optisch
Imballaggio
Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.BWC40-12H.pdf
Descrizione
AREA SENSOR NPN L=500MM 12-24VDC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order BWC40-12H on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the BWC40-12H price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BWC40-12H?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of BWC40-12H.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as BWC40-12H pin diagram, BWC40-12H datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine BWC40-04HD BWC40-04H BWC40-10HD BWC40-10H BWC40-12H
Numero parte BWC40-04HD BWC40-04H BWC40-10HD BWC40-10H BWC40-12H
Produttore Autonics Autonics Autonics Autonics Autonics
Packaging Box Box Box Box Box
Series BWC BWC BWC BWC BWC
ProductStatus Active Active Active Active Active
SensorType Area Reflective Area Reflective Area Reflective Area Reflective Area Reflective
SensingDistance 275.6 (7m) 275.6 (7m) 275.6 (7m) 275.6 (7m) 275.6 (7m)
Voltage-Supply 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V 12V ~ 24V