Bourns Inc. CMP0805-FX-1004ELF
Numero parte
CMP0805-FX-1004ELF
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Chip-Widerstände (Oberflächenmontage)
Imballaggio
0805 (2012 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.CMP0805-FX-1004ELF.pdf
Descrizione
RESHIGHPOWER 0805 1M 1% 1/2W TC1
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order CMP0805-FX-1004ELF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the CMP0805-FX-1004ELF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CMP0805-FX-1004ELF?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Series CMP CMP CMP CMP CMP
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms 1 MOhms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W 0.5W, 1/2W
Composition Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film Thick Film
TemperatureCoefficient ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C ±100ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Ratings - - - - -
Size/Dimension 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm) 0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm) 0.024 (0.60mm)