MEAN WELL USA Inc. DKMW06F-24
Numero parte
DKMW06F-24
Produttore
MEAN WELL USA Inc.
Categoria:
DC/DC-Wandler
Imballaggio
5-DIP Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.DKMW06F-24.pdf
Descrizione
DC DC CONVERTER +/-24V 6W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order DKMW06F-24 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the DKMW06F-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of DKMW06F-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of DKMW06F-24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as DKMW06F-24 pin diagram, DKMW06F-24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine DKMW06F-24 DKMW06F-15 DKMW06F-12 DKMW06G-05 DKMW06G-15
Numero parte DKMW06F-24 DKMW06F-15 DKMW06F-12 DKMW06G-05 DKMW06G-15
Package/Case 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series DKMW06 (6W) DKMW06 (6W) DKMW06 (6W) DKMW06 (6W) DKMW06 (6W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 2 2 2 2 2
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output2 -24V -24V -24V -24V -24V
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 125mA, 125mA 125mA, 125mA 125mA, 125mA 125mA, 125mA 125mA, 125mA
Power(Watts) 6 W 6 W 6 W 6 W 6 W
Voltage-Isolation 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV 1.5 kV
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
Features - - - - -
Efficiency 85% 85% 85% 85% 85%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.00 L x 1.00 W x 0.46 H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.46 H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.46 H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.46 H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm) 1.00 L x 1.00 W x 0.46 H (25.4mm x 25.4mm x 11.7mm)