Dinkle Corporation, USA ECH762RR-06P
Numero parte
ECH762RR-06P
Produttore
Dinkle Corporation, USA
Categoria:
Klemmenblöcke – Stiftleisten, Stecker und Buchsen
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.ECH762RR-06P.pdf
Descrizione
TERM BLK 6POS 7.62MM HDR
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order ECH762RR-06P on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the ECH762RR-06P price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of ECH762RR-06P?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of ECH762RR-06P.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine ECH762RR-06P
Numero parte ECH762RR-06P
Produttore Dinkle Corporation, USA
Packaging Bulk
Series ECH762RR
ProductStatus Active
Type Header, Male Pins, Shrouded (4 Side)
NumberofPositions 6
PositionsPerLevel 6
NumberofLevels 1
Pitch 0.300 (7.62mm)
HeaderOrientation 270°, Right Angle
PlugWireEntry -
TerminationStyle Solder
MountingType Through Hole
Current-IEC 41A
Voltage-IEC 1000 V
Current-UL 40 A
Voltage-UL 300 V
WireGaugeorRange-AWG -
WireGaugeorRange-mm² -
Color Black
OperatingTemperature -40°C ~ 120°C