Panasonic Electronic Components EEE-FT1E821AV
Numero parte
EEE-FT1E821AV
Produttore
Panasonic Electronic Components
Categoria:
Aluminium-Elektrolytkondensatoren
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EEE-FT1E821AV.pdf
Descrizione
CAP ALUM 820UF 20% 25V SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order EEE-FT1E821AV on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EEE-FT1E821AV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EEE-FT1E821AV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEE-FT1E821AV.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine EEE-FTE221XAV EEE-FTE151XAV EEE-FT1E821AV EEE-FT1E471GV EEE-FT1E101AV
Numero parte EEE-FTE221XAV EEE-FTE151XAV EEE-FT1E821AV EEE-FT1E471GV EEE-FT1E101AV
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 820 µF 820 µF 820 µF 820 µF 820 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 25 V 25 V 25 V 25 V 25 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 60mOhm @ 100kHz 60mOhm @ 100kHz 60mOhm @ 100kHz 60mOhm @ 100kHz 60mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C 2000 Hrs @ 105°C
OperatingTemperature -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C -55°C ~ 105°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
RippleCurrent@LowFrequency 833 mA @ 120 Hz 833 mA @ 120 Hz 833 mA @ 120 Hz 833 mA @ 120 Hz 833 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 1.19 A @ 100 kHz 1.19 A @ 100 kHz 1.19 A @ 100 kHz 1.19 A @ 100 kHz 1.19 A @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm)
SurfaceMountLandSize 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)