Panasonic Electronic Components EEE-TC1V391UV
Numero parte
EEE-TC1V391UV
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.EEE-TC1V391UV.pdf
Descrizione
CAP ALUM 390UF 20% 35V SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order EEE-TC1V391UV on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the EEE-TC1V391UV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of EEE-TC1V391UV?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of EEE-TC1V391UV.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine EEE-TC1A331UV EEE-TC1V391UV EEE-TC1A681UV EEE-TC1E471UV EEE-TC1A471UV
Numero parte EEE-TC1A331UV EEE-TC1V391UV EEE-TC1A681UV EEE-TC1E471UV EEE-TC1A471UV
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 390 µF 390 µF 390 µF 390 µF 390 µF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 35 V 35 V 35 V 35 V 35 V
ESR(EquivalentSeriesResistance) 150mOhm @ 100kHz 150mOhm @ 100kHz 150mOhm @ 100kHz 150mOhm @ 100kHz 150mOhm @ 100kHz
Lifetime@Temp 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C 3000 Hrs @ 125°C
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Polarization Polar Polar Polar Polar Polar
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
RippleCurrent@LowFrequency 487.5 mA @ 120 Hz 487.5 mA @ 120 Hz 487.5 mA @ 120 Hz 487.5 mA @ 120 Hz 487.5 mA @ 120 Hz
RippleCurrent@HighFrequency 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz 750 mA @ 100 kHz
Impedance - - - - -
LeadSpacing - - - - -
Size/Dimension 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm) 0.394 Dia (10.00mm)
Height-Seated(Max) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm) 0.425 (10.80mm)
SurfaceMountLandSize 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm) 0.406 L x 0.406 W (10.30mm x 10.30mm)