RFE/Fuzetec FRV005-240F
Numero parte
FRV005-240F
Produttore
RFE/Fuzetec
Categoria:
Rückstellbare PTC-Sicherungen
Imballaggio
Radial, Disc
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FRV005-240F.pdf
Descrizione
RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FRV005-240F on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FRV005-240F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FRV005-240F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FRV005-240F.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine FRV008-240F FRV005-240F FRV012-240F FRV016-240F FRV025-240F
Numero parte FRV008-240F FRV005-240F FRV012-240F FRV016-240F FRV025-240F
Produttore RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FRV FRV FRV FRV FRV
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Voltage-Max 240V (265V Int) 240V (265V Int) 240V (265V Int) 240V (265V Int) 240V (265V Int)
Current-Max 1 A 1 A 1 A 1 A 1 A
Current-Hold(Ih)(Max) 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA 50 mA
Current-Trip(It) 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA 120 mA
TimetoTrip 15 s 15 s 15 s 15 s 15 s
Resistance-Initial(Ri)(Min) 18.5 Ohms 18.5 Ohms 18.5 Ohms 18.5 Ohms 18.5 Ohms
Resistance-PostTrip(R1)(Max) 65 Ohms 65 Ohms 65 Ohms 65 Ohms 65 Ohms
Resistance-25°C(Typ) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.327 Dia (8.30mm) 0.327 Dia (8.30mm) 0.327 Dia (8.30mm) 0.327 Dia (8.30mm) 0.327 Dia (8.30mm)
Height-Seated(Max) 0.421 (10.70mm) 0.421 (10.70mm) 0.421 (10.70mm) 0.421 (10.70mm) 0.421 (10.70mm)