RFE/Fuzetec FRV075-240F
Numero parte
FRV075-240F
Produttore
RFE/Fuzetec
Categoria:
Rückstellbare PTC-Sicherungen
Imballaggio
Radial, Disc
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.FRV075-240F.pdf
Descrizione
RESETTABLE FUSE - PPTC RADIAL LE
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order FRV075-240F on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the FRV075-240F price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of FRV075-240F?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of FRV075-240F.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Produttore RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec RFE/Fuzetec
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series FRV FRV FRV FRV FRV
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Voltage-Max 240V (265V Int) 240V (265V Int) 240V (265V Int) 240V (265V Int) 240V (265V Int)
Current-Max 7.5 A 7.5 A 7.5 A 7.5 A 7.5 A
Current-Hold(Ih)(Max) 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA 750 mA
Current-Trip(It) 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A 1.5 A
TimetoTrip 18 s 18 s 18 s 18 s 18 s
Resistance-Initial(Ri)(Min) 320 mOhms 320 mOhms 320 mOhms 320 mOhms 320 mOhms
Resistance-PostTrip(R1)(Max) 840 mOhms 840 mOhms 840 mOhms 840 mOhms 840 mOhms
Resistance-25°C(Typ) - - - - -
OperatingTemperature -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C -20°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.453 L x 0.189 W (11.50mm x 4.80mm) 0.453 L x 0.189 W (11.50mm x 4.80mm) 0.453 L x 0.189 W (11.50mm x 4.80mm) 0.453 L x 0.189 W (11.50mm x 4.80mm) 0.453 L x 0.189 W (11.50mm x 4.80mm)
Height-Seated(Max) 0.921 (23.40mm) 0.921 (23.40mm) 0.921 (23.40mm) 0.921 (23.40mm) 0.921 (23.40mm)