Global Power Technology-GPT G3S06504B
Numero parte
G3S06504B
Produttore
Global Power Technology-GPT
Categoria:
Dioden – Gleichrichter – Arrays
Imballaggio
TO-247-3
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.G3S06504B.pdf
Descrizione
SIC SCHOTTKY DIODE 650V 4A 3-PIN
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order G3S06504B on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the G3S06504B price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of G3S06504B?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of G3S06504B.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as G3S06504B pin diagram, G3S06504B datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine G3S06504B G3S06506B G3S06508B G3S06512B G3S12004B
Numero parte G3S06504B G3S06506B G3S06508B G3S06512B G3S12004B
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Voltage-DCReverse(Vr)(Max) 650 V 650 V 650 V 650 V 650 V
Current-AverageRectified(Io)(perDiode) 9A (DC) 9A (DC) 9A (DC) 9A (DC) 9A (DC)
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If 1.7 V @ 4 A 1.7 V @ 4 A 1.7 V @ 4 A 1.7 V @ 4 A 1.7 V @ 4 A
Speed No Recovery Time > 500mA (Io) No Recovery Time > 500mA (Io) No Recovery Time > 500mA (Io) No Recovery Time > 500mA (Io) No Recovery Time > 500mA (Io)
ReverseRecoveryTime(trr) 0 ns 0 ns 0 ns 0 ns 0 ns
Current-ReverseLeakage@Vr 50 µA @ 650 V 50 µA @ 650 V 50 µA @ 650 V 50 µA @ 650 V 50 µA @ 650 V
OperatingTemperature-Junction -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C -55°C ~ 175°C