Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components HBK271MBBCB0KR
Numero parte
HBK271MBBCB0KR
Produttore
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Categoria:
Keramikkondensatoren
Imballaggio
Radial, Disc
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.HBK271MBBCB0KR.pdf
Descrizione
CAP CER 270PF 2KV RADIAL
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order HBK271MBBCB0KR on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the HBK271MBBCB0KR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HBK271MBBCB0KR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine HBK821KBBTCRKR HBK561KBBCF0KR HBK331MBBTARKR HBK151MBBCF0KR HBK271MBBCB0KR
Numero parte HBK821KBBTCRKR HBK561KBBCF0KR HBK331MBBTARKR HBK151MBBCF0KR HBK271MBBCB0KR
Package/Case Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc Radial, Disc
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series HBK HBK HBK HBK HBK
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
Features High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage High Voltage
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm) 0.276 Dia (7.00mm)
Height-Seated(Max) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm) 0.394 (10.00mm)
Thickness(Max) - - - - -
LeadSpacing 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm) 0.295 (7.50mm)