Delta Electronics/Components HCB1175-151
Numero parte
HCB1175-151
Produttore
Delta Electronics/Components
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
HCB1175-151.pdf
Descrizione
FIXED IND 150NH 48A 0.29MOHM SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order HCB1175-151 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the HCB1175-151 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HCB1175-151?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HCB1175-151.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine HCB1175-121 HCB1175-151 HCB1175-181 HCB1175-201 HCB1175-231
Numero parte HCB1175-121 HCB1175-151 HCB1175-181 HCB1175-201 HCB1175-231
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series HCB1175 HCB1175 HCB1175 HCB1175 HCB1175
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core - - - - -
Inductance 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH 150 nH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 48 A 48 A 48 A 48 A 48 A
Current-Saturation(Isat) 70A 70A 70A 70A 70A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 0.29mOhm 0.29mOhm 0.29mOhm 0.29mOhm 0.29mOhm
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz