Allied Components International HFC03-18NJ-RC
Numero parte
HFC03-18NJ-RC
Produttore
Allied Components International
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
0402 (1005 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.HFC03-18NJ-RC.pdf
Descrizione
18nH +/-5% Hi-Freq Chip Inductor
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order HFC03-18NJ-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the HFC03-18NJ-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HFC03-18NJ-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HFC03-18NJ-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine HFC03-1N5S-RC HFC03-15NJ-RC HFC03-18NJ-RC HFC03-56NJ-RC HFC03-82NJ-RC
Numero parte HFC03-1N5S-RC HFC03-15NJ-RC HFC03-18NJ-RC HFC03-56NJ-RC HFC03-82NJ-RC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series HFC03 HFC03 HFC03 HFC03 HFC03
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type - - - - -
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 18 nH 18 nH 18 nH 18 nH 18 nH
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
CurrentRating(Amps) - - - - -
Current-Saturation(Isat) 300mA 300mA 300mA 300mA 300mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max 550mOhm Max
Q@Freq 8 @ 100kHz 8 @ 100kHz 8 @ 100kHz 8 @ 100kHz 8 @ 100kHz
Frequency-SelfResonant 2.5GHz 2.5GHz 2.5GHz 2.5GHz 2.5GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz