Allied Components International HFQ02-15NH-RC
Numero parte
HFQ02-15NH-RC
Produttore
Allied Components International
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
0201 (0603 Metric)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.HFQ02-15NH-RC.pdf
Descrizione
15nH +/-3% High Q Chip Inductor
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order HFQ02-15NH-RC on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the HFQ02-15NH-RC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HFQ02-15NH-RC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HFQ02-15NH-RC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine HFQ02-1N0B-RC HFQ02-1N5B-RC HFQ02-1N0C-RC HFQ02-15NH-RC HFQ02-9N1H-RC
Numero parte HFQ02-1N0B-RC HFQ02-1N5B-RC HFQ02-1N0C-RC HFQ02-15NH-RC HFQ02-9N1H-RC
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series HFQ02 HFQ02 HFQ02 HFQ02 HFQ02
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer Multilayer
Material-Core Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic Ceramic
Inductance 15 nH 15 nH 15 nH 15 nH 15 nH
Tolerance ±3% ±3% ±3% ±3% ±3%
CurrentRating(Amps) - - - - -
Current-Saturation(Isat) 220mA 220mA 220mA 220mA 220mA
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 890mOhm Max 890mOhm Max 890mOhm Max 890mOhm Max 890mOhm Max
Q@Freq 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz 14 @ 500MHz
Frequency-SelfResonant 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz 2.6GHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz 500 MHz