Sensata-Crydom HPF240D20S
Numero parte
HPF240D20S
Produttore
Sensata-Crydom
Categoria:
Halbleiterrelais
Imballaggio
Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.HPF240D20S.pdf
Descrizione
SSR RELAY SPST-NO 20A 12-280V
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order HPF240D20S on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the HPF240D20S price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of HPF240D20S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of HPF240D20S.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as HPF240D20S pin diagram, HPF240D20S datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine HPF240D20 HPF240D20R HPF240D20S HPF240D30 HPF240D30R
Numero parte HPF240D20 HPF240D20R HPF240D20S HPF240D30 HPF240D30R
Produttore Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom Sensata-Crydom
Package/Case Module Module Module Module Module
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series HPF HPF HPF HPF HPF
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
MountingType DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail DIN Rail
OutputType AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross AC, Zero Cross
Voltage-Input 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC 4 ~ 32VDC
Voltage-Load 12 V ~ 280 V 12 V ~ 280 V 12 V ~ 280 V 12 V ~ 280 V 12 V ~ 280 V
LoadCurrent 20 A 20 A 20 A 20 A 20 A