IPW65R080CFDFKSA1.pdf
| Immagine |
| Packaging | Tube | Tube | Tube | Tube | Tube |
| Series | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ | CoolMOS™ |
| FETType | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel | N-Channel |
| DraintoSourceVoltage(Vdss) | 700 V | 700 V | 700 V | 700 V | 700 V |
| Current-ContinuousDrain(Id)@25°C | 43.3A (Tc) | 43.3A (Tc) | 43.3A (Tc) | 43.3A (Tc) | 43.3A (Tc) |
| DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) | 10V | 10V | 10V | 10V | 10V |
| RdsOn(Max)@IdVgs | 80mOhm @ 17.6A, 10V | 80mOhm @ 17.6A, 10V | 80mOhm @ 17.6A, 10V | 80mOhm @ 17.6A, 10V | 80mOhm @ 17.6A, 10V |
| Vgs(th)(Max)@Id | 4.5V @ 1.76mA | 4.5V @ 1.76mA | 4.5V @ 1.76mA | 4.5V @ 1.76mA | 4.5V @ 1.76mA |
| GateCharge(Qg)(Max)@Vgs | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V | 170 nC @ 10 V |
| Vgs(Max) | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V | ±20V |
| InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds | 5030 pF @ 100 V | 5030 pF @ 100 V | 5030 pF @ 100 V | 5030 pF @ 100 V | 5030 pF @ 100 V |
| FETFeature | - | - | - | - | - |
| PowerDissipation(Max) | 391W (Tc) | 391W (Tc) | 391W (Tc) | 391W (Tc) | 391W (Tc) |