Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components MBE04140C1009FC100
Numero parte
MBE04140C1009FC100
Produttore
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Categoria:
Bedrahtungswiderstände
Imballaggio
Axial
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MBE04140C1009FC100.pdf
Descrizione
RES 10 OHM 1% 1W AXIAL
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MBE04140C1009FC100 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MBE04140C1009FC100 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MBE04140C1009FC100?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Package/Case Axial Axial Axial Axial Axial
ProductStatus Active Active Active Active Active
Resistance 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms 10 Ohms
Tolerance ±1% ±1% ±1% ±1% ±1%
Power(Watts) 1W 1W 1W 1W 1W
Composition Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film Metal Film
TemperatureCoefficient ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C ±50ppm/°C
OperatingTemperature -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C -55°C ~ 155°C
Size/Dimension Axial Axial Axial Axial Axial
Height-Seated(Max) 0.165 Dia x 0.469 L (4.20mm x 11.90mm) 0.165 Dia x 0.469 L (4.20mm x 11.90mm) 0.165 Dia x 0.469 L (4.20mm x 11.90mm) 0.165 Dia x 0.469 L (4.20mm x 11.90mm) 0.165 Dia x 0.469 L (4.20mm x 11.90mm)