KYOCERA AVX MK03V72R4BAT2A
Numero parte
MK03V72R4BAT2A
Produttore
KYOCERA AVX
Categoria:
Keramikkondensatoren
Imballaggio
0603 (1608 Metric)
Scheda tecnica
MK03V72R4BAT2A.pdf
Descrizione
CAP CER 2.4PF 250V C0G/NP0 0603
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MK03V72R4BAT2A on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MK03V72R4BAT2A price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MK03V72R4BAT2A?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine MK03V72R7BAT2A MK03V72R4BAT2A MK03V71R3BAT2A MK05V72R7CAT2A MK03V73R3BAT2A
Numero parte MK03V72R7BAT2A MK03V72R4BAT2A MK03V71R3BAT2A MK05V72R7CAT2A MK03V73R3BAT2A
Produttore KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series MK MK MK MK MK
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 2.4 pF 2.4 pF 2.4 pF 2.4 pF 2.4 pF
Tolerance ±0.1pF ±0.1pF ±0.1pF ±0.1pF ±0.1pF
Voltage-Rated 250V 250V 250V 250V 250V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Ultra Low ESR Ultra Low ESR Ultra Low ESR Ultra Low ESR Ultra Low ESR
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.036 (0.91mm) 0.036 (0.91mm) 0.036 (0.91mm) 0.036 (0.91mm) 0.036 (0.91mm)