MT200C16T2-BP.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MT200C16T2-BP.
| Immagine |
| Packaging | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk | Bulk |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| NumberofSCRsDiodes | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs | 2 SCRs |
| Voltage-OffState | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV | 1.6 kV |
| Current-OnState(It(AV))(Max) | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A | 200 A |
| Current-OnState(It(RMS))(Max) | - | - | - | - | - |
| Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V | 3 V |
| Current-GateTrigger(Igt)(Max) | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA | 200 mA |
| Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) | 5500A @ 50Hz | 5500A @ 50Hz | 5500A @ 50Hz | 5500A @ 50Hz | 5500A @ 50Hz |
| Current-Hold(Ih)(Max) | 400 mA | 400 mA | 400 mA | 400 mA | 400 mA |