Micro Commercial Co MT40C16T1-BP
Numero parte
MT40C16T1-BP
Produttore
Micro Commercial Co
Categoria:
Thyristoren – Thyristoren – Module
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.MT40C16T1-BP.pdf
Descrizione
MOD SCR DUAL 40A 1600V T1
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order MT40C16T1-BP on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the MT40C16T1-BP price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of MT40C16T1-BP?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MT40C16T1-BP.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine MT40CB16T1-BP MT200CB16T2-BP MT25C16T1-BP MT40C16T1-BP MT25CB16T1-BP
Numero parte MT40CB16T1-BP MT200CB16T2-BP MT25C16T1-BP MT40C16T1-BP MT25CB16T1-BP
Packaging Bulk Bulk Bulk Bulk Bulk
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
NumberofSCRsDiodes 2 SCRs 2 SCRs 2 SCRs 2 SCRs 2 SCRs
Voltage-OffState 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV 1.6 kV
Current-OnState(It(AV))(Max) 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
Current-OnState(It(RMS))(Max) - - - - -
Voltage-GateTrigger(Vgt)(Max) 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V 2.5 V
Current-GateTrigger(Igt)(Max) 150 mA 150 mA 150 mA 150 mA 150 mA
Current-NonRepSurge5060Hz(Itsm) 1000A @ 50Hz 1000A @ 50Hz 1000A @ 50Hz 1000A @ 50Hz 1000A @ 50Hz
Current-Hold(Ih)(Max) 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA 250 mA