Pulse Electronics Power PG0936.253NLT
Numero parte
PG0936.253NLT
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.PG0936.253NLT.pdf
Descrizione
FIXED IND 25UH 7A 19.4 MOHM SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PG0936.253NLT on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PG0936.253NLT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PG0936.253NLT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PG0936.253NLT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine PG0936.113NLT PG0936.682NLT PG0936.162NLT PG0936.183NLT PG0936.253NLT
Numero parte PG0936.113NLT PG0936.682NLT PG0936.162NLT PG0936.183NLT PG0936.253NLT
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound Wirewound
Material-Core - - - - -
Inductance 25 µH 25 µH 25 µH 25 µH 25 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 7 A 7 A 7 A 7 A 7 A
Current-Saturation(Isat) 9.2A 9.2A 9.2A 9.2A 9.2A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 19.4mOhm Max 19.4mOhm Max 19.4mOhm Max 19.4mOhm Max 19.4mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 130°C -40°C ~ 130°C -40°C ~ 130°C -40°C ~ 130°C -40°C ~ 130°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz