PM428S-181-RC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM428S-181-RC.
| Immagine |
| Numero parte | PM428S-120-RC | PM428S-121-RC | PM428S-150-RC | PM428S-180-RC | PM428S-181-RC |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | PM428S | PM428S | PM428S | PM428S | PM428S |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 180 µH | 180 µH | 180 µH | 180 µH | 180 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 390 mA | 390 mA | 390 mA | 390 mA | 390 mA |
| Current-Saturation(Isat) | 230mA | 230mA | 230mA | 230mA | 230mA |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max | 1Ohm Max |
| Q@Freq | 13.86 @ 796kHz | 13.86 @ 796kHz | 13.86 @ 796kHz | 13.86 @ 796kHz | 13.86 @ 796kHz |
| Frequency-SelfResonant | 7MHz | 7MHz | 7MHz | 7MHz | 7MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |