PM428S-2R7-RC.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM428S-2R7-RC.
| Immagine |
| Produttore | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. | Bourns Inc. |
| Package/Case | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard | Nonstandard |
| Series | PM428S | PM428S | PM428S | PM428S | PM428S |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Material-Core | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite | Ferrite |
| Inductance | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH | 2.7 µH |
| Tolerance | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% | ±30% |
| CurrentRating(Amps) | 2.35 A | 2.35 A | 2.35 A | 2.35 A | 2.35 A |
| Current-Saturation(Isat) | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A | 1.8A |
| Shielding | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded | Shielded |
| DCResistance(DCR) | 30mOhm Max | 30mOhm Max | 30mOhm Max | 30mOhm Max | 30mOhm Max |
| Q@Freq | 8.64 @ 7.96MHz | 8.64 @ 7.96MHz | 8.64 @ 7.96MHz | 8.64 @ 7.96MHz | 8.64 @ 7.96MHz |
| Frequency-SelfResonant | 92MHz | 92MHz | 92MHz | 92MHz | 92MHz |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| InductanceFrequency-Test | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz | 100 kHz |