Pulse Electronics Power PM5447.103NLT
Numero parte
PM5447.103NLT
Produttore
Pulse Electronics Power
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
PM5447.103NLT.pdf
Descrizione
FIXED IND 10UH 2.3A 160MOHM SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PM5447.103NLT on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PM5447.103NLT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PM5447.103NLT?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PM5447.103NLT.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine PM5447.221NLT PM5447.472NLT PM5447.103NLT PM5447.181NLT PM5447.223NLT
Numero parte PM5447.221NLT PM5447.472NLT PM5447.103NLT PM5447.181NLT PM5447.223NLT
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series PM5447.xxxNLT PM5447.xxxNLT PM5447.xxxNLT PM5447.xxxNLT PM5447.xxxNLT
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Molded Molded Molded Molded Molded
Material-Core - - - - -
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 2.3 A 2.3 A 2.3 A 2.3 A 2.3 A
Current-Saturation(Isat) 3.5A 3.5A 3.5A 3.5A 3.5A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max 160mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz