Phihong USA PPL65W-560
Numero parte
PPL65W-560
Produttore
Phihong USA
Categoria:
AC-DC-Tisch- und Wandadapter
Imballaggio
Scheda tecnica
PPL65W-560.pdf
Descrizione
AC/DC DESKTOP ADAPTER 56V 66W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order PPL65W-560 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the PPL65W-560 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of PPL65W-560?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of PPL65W-560.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as PPL65W-560 pin diagram, PPL65W-560 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine PPL65W-240 PPL65W-480 PPL65W-180 PPL65W-120 PPL65W-560
Numero parte PPL65W-240 PPL65W-480 PPL65W-180 PPL65W-120 PPL65W-560
Produttore Phihong USA Phihong USA Phihong USA Phihong USA Phihong USA
Packaging Box Box Box Box Box
Series PPL65W (65W) PPL65W (65W) PPL65W (65W) PPL65W (65W) PPL65W (65W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
RegionUtilized International International International International International
Form Desktop (Class II) Desktop (Class II) Desktop (Class II) Desktop (Class II) Desktop (Class II)
Voltage-Input 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC 90 ~ 264 VAC
Voltage-Output 56V 56V 56V 56V 56V
Current-Output(Max) 1.17A 1.17A 1.17A 1.17A 1.17A
Power(Watts) 66 W 66 W 66 W 66 W 66 W
NoLoadPowerConsumption 150mW (Max) 150mW (Max) 150mW (Max) 150mW (Max) 150mW (Max)
Polarization Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center Positive Center
Applications ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial) ITE (Commercial)
OperatingTemperature 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C 0°C ~ 40°C
OutputConnector Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 10.0mm
CordLength 59 (1.50m) 59 (1.50m) 59 (1.50m) 59 (1.50m) 59 (1.50m)
InputConnector IEC 320-C8 IEC 320-C8 IEC 320-C8 IEC 320-C8 IEC 320-C8
Features - - - - -
Size/Dimension 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm) 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm) 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm) 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm) 4.53 L x 2.09 W x 1.50 H (115.0mm x 53.0mm x 38.0mm)