Sumida America Components Inc. RCH8011NP-100L
Numero parte
RCH8011NP-100L
Produttore
Sumida America Components Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RCH8011NP-100L.pdf
Descrizione
FIXED IND 10UH 4.1A 35 MOHM TH
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RCH8011NP-100L on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RCH8011NP-100L price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RCH8011NP-100L?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RCH8011NP-680L RCH8011NP-100L RCH8011NP-101L RCH8011NP-102L RCH8011NP-120L
Numero parte RCH8011NP-680L RCH8011NP-100L RCH8011NP-101L RCH8011NP-102L RCH8011NP-120L
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series RCH8011 RCH8011 RCH8011 RCH8011 RCH8011
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±15% ±15% ±15% ±15% ±15%
CurrentRating(Amps) 4.1 A 4.1 A 4.1 A 4.1 A 4.1 A
Current-Saturation(Isat) 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A 4.4A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Frequency-SelfResonant - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C -30°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz 100 kHz