MEAN WELL USA Inc. RSD-30G-24
Numero parte
RSD-30G-24
Produttore
MEAN WELL USA Inc.
Categoria:
DC-DC-Wandler
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RSD-30G-24.pdf
Descrizione
DC/DC CONVERTER 24V 30W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RSD-30G-24 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RSD-30G-24 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSD-30G-24?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSD-30G-24.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as RSD-30G-24 pin diagram, RSD-30G-24 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RSD-30G-12 RSD-30L-12 RSD-30H-5 RSD-30G-3.3 RSD-30G-24
Numero parte RSD-30G-12 RSD-30L-12 RSD-30H-5 RSD-30G-3.3 RSD-30G-24
Packaging Box Box Box Box Box
Series RSD-30 (30W) RSD-30 (30W) RSD-30 (30W) RSD-30 (30W) RSD-30 (30W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
Voltage-Input(Min) 9V 9V 9V 9V 9V
Voltage-Input(Max) 36V 36V 36V 36V 36V
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A 1.25A
Power(Watts) 30W 30W 30W 30W 30W
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 89% 89% 89% 89% 89%
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 4.45 L x 2.36 W x 0.98 H (113.0mm x 60.0mm x 25.0mm) 4.45 L x 2.36 W x 0.98 H (113.0mm x 60.0mm x 25.0mm) 4.45 L x 2.36 W x 0.98 H (113.0mm x 60.0mm x 25.0mm) 4.45 L x 2.36 W x 0.98 H (113.0mm x 60.0mm x 25.0mm) 4.45 L x 2.36 W x 0.98 H (113.0mm x 60.0mm x 25.0mm)