MEAN WELL USA Inc. RSD-500B-48
Numero parte
RSD-500B-48
Produttore
MEAN WELL USA Inc.
Categoria:
DC-DC-Wandler
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RSD-500B-48.pdf
Descrizione
DC/DC CONVERTER 48V 422W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RSD-500B-48 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RSD-500B-48 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSD-500B-48?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RSD-500B-48.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RSD-500B-24 RSD-500C-12 RSD-500D-12 RSD-500C-48 RSD-500B-48
Numero parte RSD-500B-24 RSD-500C-12 RSD-500D-12 RSD-500C-48 RSD-500B-48
Packaging Box Box Box Box Box
Series RSD-500 (500W) RSD-500 (500W) RSD-500 (500W) RSD-500 (500W) RSD-500 (500W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
Voltage-Input(Min) 16.8V 16.8V 16.8V 16.8V 16.8V
Voltage-Input(Max) 33.6V 33.6V 33.6V 33.6V 33.6V
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Output1 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 8.8A 8.8A 8.8A 8.8A 8.8A
Power(Watts) 422W 422W 422W 422W 422W
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 92% 92% 92% 92% 92%
MountingType Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount Chassis Mount
Size/Dimension 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm) 9.33 L x 3.94 W x 1.61 H (237.0mm x 100.0mm x 41.0mm)