STMicroelectronics SMC30J100CA
Numero parte
SMC30J100CA
Produttore
STMicroelectronics
Categoria:
TVS - Dioden
Imballaggio
DO-214AB, SMC
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMC30J100CA.pdf
Descrizione
3000 W, 100 V TVS IN SMC
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SMC30J100CA on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMC30J100CA price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMC30J100CA?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMC30J100CA.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine SMC30J188CA SMC30J70CA SMC30J100CA SMC30J64CA
Numero parte SMC30J188CA SMC30J70CA SMC30J100CA SMC30J64CA
Produttore STMicroelectronics STMicroelectronics STMicroelectronics STMicroelectronics
Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
Series SMC30JxxCA SMC30JxxCA SMC30JxxCA SMC30JxxCA
ProductStatus Active Active Active Active
Type Zener Zener Zener Zener
UnidirectionalChannels - - - -
BidirectionalChannels 1 1 1 1
Voltage-ReverseStandoff(Typ) 100V (Max) 100V (Max) 100V (Max) 100V (Max)
Voltage-Breakdown(Min) 111V 111V 111V 111V
Voltage-Clamping(Max)@Ipp 162V 162V 162V 162V
Current-PeakPulse(10/1000µs) 19A 19A 19A 19A
Power-PeakPulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)
PowerLineProtection No No No No
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
Capacitance@Frequency - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ) -55°C ~ 175°C (TJ)