Littelfuse Inc. SMD125F-2
Numero parte
SMD125F-2
Produttore
Littelfuse Inc.
Categoria:
Rückstellbare PTC-Sicherungen
Imballaggio
2-SMD
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SMD125F-2.pdf
Descrizione
PTC RESET FUSE 15V 1.25A 2SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SMD125F-2 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SMD125F-2 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SMD125F-2?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SMD125F-2.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SMD125F-2 pin diagram, SMD125F-2 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine SMD100F-2 SMD030F-2 SMD075F-2 SMD125F-2 SMD075F/60-2
Numero parte SMD100F-2 SMD030F-2 SMD075F-2 SMD125F-2 SMD075F/60-2
Produttore Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc. Littelfuse Inc.
Package/Case 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD 2-SMD
Series PolySwitch®, SMD PolySwitch®, SMD PolySwitch®, SMD PolySwitch®, SMD PolySwitch®, SMD
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Polymeric Polymeric Polymeric Polymeric Polymeric
Voltage-Max 15V 15V 15V 15V 15V
Current-Max 40 A 40 A 40 A 40 A 40 A
Current-Hold(Ih)(Max) 1.25 A 1.25 A 1.25 A 1.25 A 1.25 A
Current-Trip(It) 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A 2.5 A
TimetoTrip 2 s 2 s 2 s 2 s 2 s
Resistance-Initial(Ri)(Min) 70 mOhms 70 mOhms 70 mOhms 70 mOhms 70 mOhms
Resistance-PostTrip(R1)(Max) - - - - -
Resistance-25°C(Typ) - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C -40°C ~ 85°C
Ratings - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.290 L x 0.202 W (7.36mm x 5.12mm) 0.290 L x 0.202 W (7.36mm x 5.12mm) 0.290 L x 0.202 W (7.36mm x 5.12mm) 0.290 L x 0.202 W (7.36mm x 5.12mm) 0.290 L x 0.202 W (7.36mm x 5.12mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm) 0.118 (3.00mm)