Omron Automation and Safety SR07P110
Numero parte
SR07P110
Produttore
Omron Automation and Safety
Categoria:
Sicherheitsrelais
Imballaggio
Scheda tecnica
SR07P110.pdf
Descrizione
RELAY SAFETY 3PST 4A 110V
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SR07P110 on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SR07P110 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SR07P110?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SR07P110.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
7.How to contact us to get technical supports, such as SR07P110 pin diagram, SR07P110 datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine SR07P110 SR07P24
Numero parte SR07P110 SR07P24
Produttore Omron Automation and Safety Omron Automation and Safety
Packaging Bulk Bulk
Series SR07P SR07P
ProductStatus Obsolete Obsolete
MountingType DIN Rail DIN Rail
CoilVoltage 110VAC 110VAC
ContactForm 3PST-NO (3 Form A) 3PST-NO (3 Form A)
ContactRating(Current) 4 A 4 A
SwitchingVoltage 250VAC, 30VDC - Max 250VAC, 30VDC - Max
Features Lighted Indicator Lighted Indicator
TerminationStyle Screw Terminal Screw Terminal
MustOperateVoltage - -
MustReleaseVoltage - -
OperateTime - -
ReleaseTime - -
OperatingTemperature -10°C ~ 55°C -10°C ~ 55°C