Bourns Inc. SRR1206-100ML
Numero parte
SRR1206-100ML
Produttore
Bourns Inc.
Categoria:
Festinduktivitäten
Imballaggio
Nonstandard
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.SRR1206-100ML.pdf
Descrizione
FIXED IND 10UH 3.3A 35 MOHM SMD
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order SRR1206-100ML on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the SRR1206-100ML price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of SRR1206-100ML?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of SRR1206-100ML.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine SRR1206-101YL SRR1206-331KL SRR1206-680YL SRR1206-270ML SRR1206-100ML
Numero parte SRR1206-101YL SRR1206-331KL SRR1206-680YL SRR1206-270ML SRR1206-100ML
Produttore Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc. Bourns Inc.
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series SRR1206 SRR1206 SRR1206 SRR1206 SRR1206
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH 10 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 3.3 A 3.3 A 3.3 A 3.3 A 3.3 A
Current-Saturation(Isat) 5.7A 5.7A 5.7A 5.7A 5.7A
Shielding Shielded Shielded Shielded Shielded Shielded
DCResistance(DCR) 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max 35mOhm Max
Q@Freq 18 @ 2.52MHz 18 @ 2.52MHz 18 @ 2.52MHz 18 @ 2.52MHz 18 @ 2.52MHz
Frequency-SelfResonant 18MHz 18MHz 18MHz 18MHz 18MHz
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C -40°C ~ 125°C
InductanceFrequency-Test 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz 1 kHz