Traco Power THM 20-4812WI
Numero parte
THM 20-4812WI
Produttore
Traco Power
Categoria:
DC/DC-Wandler
Imballaggio
5-DIP Module
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.THM 20-4812WI.pdf
Descrizione
DC DC CONVERTER 12V 20W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order THM 20-4812WI on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the THM 20-4812WI price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of THM 20-4812WI?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of THM 20-4812WI.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine THM 20-2411WI THM 20-4812WI THM 20-2422WI THM 20-4822WI THM 20-2412WI
Numero parte THM 20-2411WI THM 20-4812WI THM 20-2422WI THM 20-4822WI THM 20-2412WI
Produttore Traco Power Traco Power Traco Power Traco Power Traco Power
Package/Case 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module 5-DIP Module
Packaging Tube Tube Tube Tube Tube
Series THM 20WI (20W) THM 20WI (20W) THM 20WI (20W) THM 20WI (20W) THM 20WI (20W)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Type Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module Isolated Module
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input(Min) 18V 18V 18V 18V 18V
Voltage-Input(Max) 75V 75V 75V 75V 75V
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Current-Output(Max) 1.67A 1.67A 1.67A 1.67A 1.67A
Power(Watts) 20 W 20 W 20 W 20 W 20 W
Voltage-Isolation 5 kV 5 kV 5 kV 5 kV 5 kV
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Efficiency 88% 88% 88% 88% 88%
MountingType Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole Through Hole
Size/Dimension 1.60 L x 1.00 W x 0.40 H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.60 L x 1.00 W x 0.40 H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.60 L x 1.00 W x 0.40 H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.60 L x 1.00 W x 0.40 H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm) 1.60 L x 1.00 W x 0.40 H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)