Rohm Semiconductor RSS100N03FRATB
Numero parte
RSS100N03FRATB
Produttore
Rohm Semiconductor
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
8-SOP
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RSS100N03FRATB.pdf
Descrizione
MOSFET N-CH 30V 10A 8SOP
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RSS100N03FRATB on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RSS100N03FRATB price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RSS100N03FRATB?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RTF025N03FRATL RUL035N02FRATR RSR025N03HZGTL RTQ025P02HZGTR RSS100N03FRATB
Numero parte RTF025N03FRATL RUL035N02FRATR RSR025N03HZGTL RTQ025P02HZGTR RSS100N03FRATB
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel N-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 30 V 30 V 30 V 30 V 30 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 10A (Ta) 10A (Ta) 10A (Ta) 10A (Ta) 10A (Ta)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 4V, 10V 4V, 10V 4V, 10V 4V, 10V 4V, 10V
RdsOn(Max)@IdVgs 13.3mOhm @ 10A, 10V 13.3mOhm @ 10A, 10V 13.3mOhm @ 10A, 10V 13.3mOhm @ 10A, 10V 13.3mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th)(Max)@Id 2.5V @ 1mA 2.5V @ 1mA 2.5V @ 1mA 2.5V @ 1mA 2.5V @ 1mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 20 nC @ 5 V 20 nC @ 5 V 20 nC @ 5 V 20 nC @ 5 V 20 nC @ 5 V
Vgs(Max) ±20V ±20V ±20V ±20V ±20V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 1070 pF @ 10 V 1070 pF @ 10 V 1070 pF @ 10 V 1070 pF @ 10 V 1070 pF @ 10 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 2W (Ta) 2W (Ta) 2W (Ta) 2W (Ta) 2W (Ta)
OperatingTemperature 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ) 150°C (TJ)