Rohm Semiconductor RTQ025P02HZGTR
Numero parte
RTQ025P02HZGTR
Produttore
Rohm Semiconductor
Categoria:
Transistoren – FETs, MOSFETs – Einzeltransistoren
Imballaggio
TSMT6 (SC-95)
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RTQ025P02HZGTR.pdf
Descrizione
MOSFET P-CH 20V 2.5A TSMT6
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RTQ025P02HZGTR on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RTQ025P02HZGTR price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RTQ025P02HZGTR?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RTF025N03FRATL RUL035N02FRATR RSR025N03HZGTL RTQ025P02HZGTR RSS100N03FRATB
Numero parte RTF025N03FRATL RUL035N02FRATR RSR025N03HZGTL RTQ025P02HZGTR RSS100N03FRATB
ProductStatus Active Active Active Active Active
FETType P-Channel P-Channel P-Channel P-Channel P-Channel
DraintoSourceVoltage(Vdss) 20 V 20 V 20 V 20 V 20 V
Current-ContinuousDrain(Id)@25°C 2.5A (Ta) 2.5A (Ta) 2.5A (Ta) 2.5A (Ta) 2.5A (Ta)
DriveVoltage(MaxRdsOnMinRdsOn) 2.5V, 4.5V 2.5V, 4.5V 2.5V, 4.5V 2.5V, 4.5V 2.5V, 4.5V
RdsOn(Max)@IdVgs 100mOhm @ 2.5A, 4.5V 100mOhm @ 2.5A, 4.5V 100mOhm @ 2.5A, 4.5V 100mOhm @ 2.5A, 4.5V 100mOhm @ 2.5A, 4.5V
Vgs(th)(Max)@Id 2V @ 1mA 2V @ 1mA 2V @ 1mA 2V @ 1mA 2V @ 1mA
GateCharge(Qg)(Max)@Vgs 6.4 nC @ 4.5 V 6.4 nC @ 4.5 V 6.4 nC @ 4.5 V 6.4 nC @ 4.5 V 6.4 nC @ 4.5 V
Vgs(Max) ±12V ±12V ±12V ±12V ±12V
InputCapacitance(Ciss)(Max)@Vds 580 pF @ 10 V 580 pF @ 10 V 580 pF @ 10 V 580 pF @ 10 V 580 pF @ 10 V
FETFeature - - - - -
PowerDissipation(Max) 950mW (Ta) 950mW (Ta) 950mW (Ta) 950mW (Ta) 950mW (Ta)