Recom Power RACM40-12S
Numero parte
RACM40-12S
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RACM40-12S.pdf
Descrizione
AC/DC CONVERTER 12V 40W
Product details
1. How to order RACM40-12S on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RACM40-12S price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RACM40-12S?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RACM40-12S.
7.How to contact us to get technical supports, such as RACM40-12S pin diagram, RACM40-12S datasheet?
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RACM40-24S RACM40-12S RACM40-15S RACM40-24S/OF RACM40-48S/OF
Numero parte RACM40-24S RACM40-12S RACM40-15S RACM40-24S/OF RACM40-48S/OF
Produttore Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Box Box Box Box Box
Series MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W)
Type Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed Enclosed
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 12V 12V 12V 12V 12V
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 3.34 A 3.34 A 3.34 A 3.34 A 3.34 A
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 40W 40W 40W 40W 40W
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 92% 92% 92% 92% 92%