Recom Power RACM40-48S/OF
Numero parte
RACM40-48S/OF
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RACM40-48S/OF.pdf
Descrizione
AC/DC CONVERTER 48V 40W
Product details
1. How to order RACM40-48S/OF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RACM40-48S/OF price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RACM40-48S/OF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RACM40-48S/OF.
Immagine RACM40-24S RACM40-12S RACM40-15S RACM40-24S/OF RACM40-48S/OF
Numero parte RACM40-24S RACM40-12S RACM40-15S RACM40-24S/OF RACM40-48S/OF
Produttore Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Box Box Box Box Box
Series MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W)
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 48V 48V 48V 48V 48V
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 840 mA 840 mA 840 mA 840 mA 840 mA
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 40W 40W 40W 40W 40W
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 93% 93% 93% 93% 93%