Recom Power RACM40-24S/OF
Numero parte
RACM40-24S/OF
Produttore
Recom Power
Categoria:
AC-DC-Wandler
Imballaggio
Scheda tecnica
Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.RACM40-24S/OF.pdf
Descrizione
AC/DC CONVERTER 24V 40W
Quantità
Pagamento
payment
Spedizione
payment
Product details
1. How to order RACM40-24S/OF on Fudong Communication (Shenzhen) Group Co., Ltd.?
3. Are the RACM40-24S/OF price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of RACM40-24S/OF?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of RACM40-24S/OF.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Immagine RACM40-24S RACM40-12S RACM40-15S RACM40-24S/OF RACM40-48S/OF
Numero parte RACM40-24S RACM40-12S RACM40-15S RACM40-24S/OF RACM40-48S/OF
Produttore Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power Recom Power
Packaging Box Box Box Box Box
Series MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W) MEDLINE RACM40 (40W)
Type Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame Open Frame
NumberofOutputs 1 1 1 1 1
Voltage-Input 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC 85 ~ 264 VAC
Voltage-Output1 24V 24V 24V 24V 24V
Voltage-Output2 - - - - -
Voltage-Output3 - - - - -
Voltage-Output4 - - - - -
Voltage-Output5 - - - - -
Voltage-Output6 - - - - -
Current-Output1 1.67 A 1.67 A 1.67 A 1.67 A 1.67 A
Current-Output2 - - - - -
Current-Output3 - - - - -
Current-Output4 - - - - -
Current-Output5 - - - - -
Current-Output6 - - - - -
Power(Watts) 40W 40W 40W 40W 40W
Applications Medical Medical Medical Medical Medical
Voltage-Isolation 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV 4 kV
Efficiency 92% 92% 92% 92% 92%